Poliüretan Sprey Yalıtım Nedir
Ana sayfa » Isı Yalıtımı » Isı Yalıtımı » Poliüretan Sprey Yalıtım Nedir ?

Poliüretan Sprey Yalıtım Nedir ?

Poliüretan sprey yalıtım köpük, uygulama yapılacak yüzey yüksek basınçlı sprey köpük makinesi vasıtasıyla püskürtülen sıvı malzemesinin kesintisiz kaplama yeteneği ile birkaç saniye içerisinde kendi hacminin 30-40 katı kadar şişerek poliüretan köpük halini alan çok düşük ısı iletimi değeri sayesinde dünyanın en iyi ısı yalıtım malzemesidir.

Poliüretan Sprey köpük tek malzeme ve tek uygulama ile 3-4 yalıtım malzemesinin (ısı yalıtımı ürünleri, hava bariyerleri, buhar geciktiricileri, sızdırmazlık ürünleri) yerini alabilir.

Iygulaması hızlı ve zahmetsizdir. Günde 500-1,500 m² alanın ısı yalıtımı kaplaması yapılmasına olanak sağlar.

Geleneksel yalıtım uygulamalarına göre malzemenin uygulama alanına nakliyesi ve depolanmasından, işçilik maliyetlerinden, zamandan ve enerjiden tasarruf ettirir.

Çevre dostudur; elektrik enerjisi, doğalgaz enerjisi ve fosil yakıt tüketimini azaltarak enerji tasarrufuna ve iklimi korumaya yardımcı olur.

Poliüretan sprey yalıtım köpük uygulaması ile ısı köprülerini ortadan kaldıran püskürtme geleneksel yalıtım uygulamalarına göre daha fazla enerji tasarrufu sağlar! Bunların yanında, Poliüretan sprey köpük yalıtımını seçmek için daha bir çok neden vardır.

Bu malzeme,, kesintisiz yalıtım ve daha düşük ısı iletkenlik katsayısı özelliği ile daha iyi yalıtım yapılmasına olanak sağlar.

Diğer yalıtım malzemelerine göre daha dayanıklı olduğu için uzun süreli performans sağlar. Çok güçlü baskı dayanımına sahip olduğu için teras ve garaj uygulamalarında benzersizdir. Üzerinde yüründüğünde esneme ve ses yapmaz, su ile temasında bozulmaz.

TEKNOTERM YALITIM deneyimli, uzman uygulama ekibimiz tarafından yüksek basınçlı poliüretan püskürtme özel tabanca sistemi ile püskürtülerek uygulanır.

TEKNOTERM YALITIM ekibi, ihtiyaçlarınızı analiz ederek, ulaştığı veriler doğrultusunda ısı yalıtım gereksinimlerinizi tespit ettikten sonra tasarım, operasyon planlama ve kurulum dahil bir eylem planı hazırlamaktadır. 

ISI YALITIM HAKKINDA TEKLİF YADA BİLGİ ALMAK İSTERSENİZ HEMEN BİZE ULAŞIN.
SİZLERE YARDIMCI OLMAKTAN MUTLULUK DUYARIZ.