Poliüretan Sprey Köpük Nasıl uygulanır ?
Ana sayfa » Isı Yalıtımı » Isı Yalıtımı » Poliüretan Sprey Köpük Nasıl uygulanır ?

Poliüretan Sprey Köpük Nasıl uygulanır ?

Kullanımı poliüretan sprey köpük ısı yalıtımı, düşük ısı iletkenliği, çatlak, her türlü alana sprey sıkma ile köpük püskürtme tekniği ile doğrudan uygulanır. poliüretan sprey köpük püskürtme ile herhangi bir yapıyı (çıkıntılar, kemerler, sütunlar) kolayca işlemek mümkün hale gelir.

Poliüretan köpüğü püskürtme teknolojisi, plakalı ısı yalıtıcılarının kurulumunun sadece zor değil, hatta imkansız olduğu tabana güvenilir bir şekilde tutturulmuş kesintisiz bir ısı yalıtım tabakası elde etmeyi mümkün kılar.

Birçok ısı yalıtkanının aksine, poliüretan köpük yalıtımı en düşük ısıl iletkenlik katsayılarından birine ve nemi emip tutmama özelliğine sahiptir. Bu yetenekler, poliüretan köpüğü diğer ısı yalıtım malzemelerinden olumlu bir şekilde ayırır.

Poliüretan sprey köpük ısı yalıtımıTEKNOTERM YALITIM deneyimli, uzman uygulama ekibimiz tarafından yüksek basınçlı poliüretan püskürtme özel tabanca sistemi ile püskürtülerek uygulanır.

İlk önce püskürtme ile poliüretan yalıtım köpüğü, yüzeye yapışmayı etkinleştirmek için astar olarak atılır. Sıvı durumda, püskürtülen malzeme yüzeye %100 yapıştırılır.

Poliüretan yalıtım köpüğü yapışmak için herhangi bir ilave yapıştırıcıya ihtiyaç yoktur. Öncelikle ihtiyaç duyulan kalınlık tespit edilir. Poliüretan yalıtım köpüğü püskürtüldükten sonra 2-3 saniye gibi kısa bir sürede kendi hacminin yaklaşık 30-40 katına ulaşır ve poliüretan köpük yalıtım oluşumu gerçekleşir. Bu işlemlerden sonra Poliüretan Köpük Yalıtım süreci tamamlanmış olur.