Sıcak Isı Yalıtımı Sistemleri

Sıcak ısı yalıtımı Sistemleri, çıkarılabilir yalıtım, yüksek sıcaklıklarda gaz ve maddeler taşıyan boru sistemlerini yalıtmak için özel olarak tasarlanmıştır. 

İzolasyonu yapmak için kullanılan malzemeler, boruların içindeki sıcaklığı korurken, borularınızın aşırı ısınmasını engellemeye çalışır. 

İyi tasarlanmış ısı yalıtımı, tesisinizin enerji faturalarını azaltmanıza yardımcı olarak tasarruf etmenizi sağlar.

Sıcak ısı yalıtımı, genelde +90 derece ve üzeri yüksek sıcaklıktaki boru ekipman ve yüzeylerde uygulanan sistem için teknik gereklere ve projeye bağlı olarak çeşitli uygulamalar yapılmaktadır.

Sıcak Isı Yalıtım Malzemeleri Nelerdir?

Sıcak ısı yalıtım gerektiren durumlarda hangi malzemeler kullanılıyor? Bu, izole edilen borunun kullanım amacına bağlıdır. Hepsi farklı amaçlarla seçilebilecek farklı sıcak ısı yalıtım malzemeleri bulunmaktadır.

Genellikle lifli malzemeler ( taş yünü , seramik yünü vb.) tercih edilen sistemde yüzey ısı dereceleri arttıkça ısı dayanım aralığına bağlı olarak malzemeler çeşitlenmektedir.

Hangi Yalıtımı Kullanmalıyım?

İzolasyon seçerken sorulması gereken bazı sorular var. Bu karar sürecinde verilmesi gereken en önemli soru şudur : Yalıtım uygulanacak ekipman veya borular sıcak mı yoksa soğuk mu? Bu soru yanıtlandıktan sonra, ikinci soru olarak iç mi dış mı? Bu iki sorunun cevabı, bir yalıtım seçerken karar sürecini hızlandıracaktır.

Sıcak veya soğuk sökülebilir yalıtım malzemeleri arasında karar vermek zordur. Her iki tür yalıtım malzemesi de sonunda paradan tasarruf etmenizi sağlar, ancak boru sisteminiz için hangisinin en pratik ve en uygun maliyetli olduğunu belirlemek çok önemlidir.

TEKNOTERM YALITIM ekibi, ihtiyaçlarınızı analiz ederek, ulaştığı veriler doğrultusunda ısı yalıtım gereksinimlerinizi tespit ettikten sonra tasarım, operasyon planlama ve kurulum dahil bir eylem planı hazırlamaktadır. 

TEKNOTERM YALITIM ekibi, ihtiyaçlarınızı analiz ederek, ulaştığı veriler doğrultusunda ısı yalıtım gereksinimlerinizi tespit ettikten sonra tasarım, operasyon planlama ve kurulum dahil bir eylem planı hazırlamaktadır. 

SICAK ISI YALITIMI HAKKINDA BİLGİ YADA TEKLİF ALMAK İSTERSENİZ HEMEN BİZE ULAŞIN.
SİZLERE YARDIMCI OLMAKTAN MUTLULUK DUYARIZ.